Levélszemét (spam) bejelentése

Spamellenes világnap

Lighhouse's avatarKözzétette:

 

 

Global Anti-Spam Day

június 23.

2003 óta a spamek elleni küzdelem részeként tartják meg a Spamellenes világnapot a Yahoo kezdeményezésére. A spam olyan többnyire elektronikus úton érkező hirdetés vagy felhívás, amelyet a fogadó nem kért. Az elnevezés eredetileg egy húskonzervre vonatkozott. Az abszurd humort játszó Monty Python csoport egyik jelenete után vált a nem kívánt, erőszakkal ránk tukmált, fölösleges dolog jelölőjévé. Az első modern értelemben is spamnek nevezhető kéretlen levelet 1978. május 3-án küldte egy elektronikai cég. A problémát az jelentette, hogy a reménybeli vásárlók címeit egy zártláncú rendszerből szerezték még a felhasználók tudta nélkül. A spam-ek igazán csak a 1990-es években kezdtek komoly problémát jelenteni. Ekkor jelentek meg azok a spamek, amik már nemcsak reklámokat tartalmaztak, hanem különböző módszerekkel próbáltak meg pénzt kicsalni az emberektől. Ezek váltották ki azt a heves spam-ellenes reakciót, amelybe beletartozik a különböző spam-szűrők kifejlesztése és a törvényi szabályozás kidolgozása is. Nálunk 2006-ban hoznak törvényt a spamekről.

A Jeles napok szerkesztősége

 

Hozzászólás