Farkas Árpád 1944. április 3-án született Siménfalván (Udvarhely megye), (de több helyütt Székelyszentmiklóst, a Siménfalvától mindössze másfél kilométernyire fekvő, az apai nagyapa szülőfaluját említi szülőhelyként), földműves felmenők unokájaként, de már falusi tanító apa gyermekeként. Édesapja Farkas Albert, édesanyja Farkas Irma. Kisgyermekéveit jobbára a közeli Székelyszentmiklóson, a nagyszülői házban töltötte. Egy lánytestvére van. 1949-ben a család előbb Székelykeresztúrra, majd Székelyudvarhelyre költözött, az apát elbocsátják a tanítói állásból, Farkas Árpád minkét ági nagyszülei kuláklistára kerülnek, édesapja gyári munkásként is dolgozva próbál a szülők beszolgáltatási kötelezettségein segíteni.
Általános iskoláit már Székelyudvarhelyen járja. 1957–61 között a székelyudvarhelyi volt katolikus gimnázium diákja lesz, az iskola ma Tamási Áron nevét viselő líceum. 1961-66 között Kolozsváron él, a Babes-Bolyai tudományegyetem magyar szakos hallgatója. 1963-tól tagja a kolozsvári Gaál Gábor Körnek, írásai jelennek meg az Ifjúmunkásban, az Utunkban, Korunkban. 1967-ben szerepel a Vitorla-ének című, fiatalokat bemutató antológiában. 1968-ig Vajnafalván, a Kovászna melletti kis faluban tanít, feleségül veszi volt évfolyamtársát, Simó Erzsébetet, aki magyar-francia szakos tanárként Kovásznán kap állást. 1968-tól Sepsiszentgyörgyön él, a sepsiszentgyörgyi, a közigazgatási átszervezés után alapult Megyei Tükör alapító munkatársa.
1968-ban megjelenik első kötete, a Másnapos ének. 1969-ben résztvevője a Kapuállító című, főképpen a Megyei Tükör köré szerveződő alkotókat bemutató antológiának. 1969-ben megszületik első gyermeke, Réka.1971-től a marosvásárhelyi Igaz Szó szerkesztőségi tagja. 1971-ben lát napvilágot második verseskönyve, a Jegenyekör.1973-ban születik meg második leánya, Kinga. 1975–1989 között – egzisztenciálisan súlyosan érintve – csak félállású munkatársa a lapnak. 1979-ben harmadik verseskönyve is megjelenik, Alagutak a hóban címmel. 1983-ban lát napvilágot Asszonyidő címmel egy publicisztikai kötete. 1989-ben Bolhalakodalom címmel gyermekvers-kötete jelenik meg, 1998-ben utánnyomásban is.
1990-ben az Igaz Szó utódlapjának, a Látó című folyóiratnak lesz szerkesztője. 1993-tól 2010-ig, nyugdíjba vonulásáig a Megyei Tükör jogutódjának, a Háromszék nevű sepsiszentgyörgyi napilapnak a főszerkesztője. 2014-ben meghal felesége, aki korábban a Megyei Tükör, majd 1989-től a Háromszék munkatársa, utóbbinak rovatvezetője volt. Farkas Árpád életének 77. évében, 2021. február 7-én súlyos betegség után elhunyt.
Az életrajzot összeállította: Cs. Nagy Ibolya [2015]
Forrás: Magyar Művészeti Akadémia Fotó: Háromszék
Csak par napja kapom a Lighthouse bejegyzéseit, de maris jolesik magyar mélt olvasni… Parizsban…Mara csak ennyi…
Örömömre szolgál, hogy a webhely kaliforniai működtetője (WordPress) által San Francisco-ból Önhöz küldött levelek útján minden, a „Lighthouse”-on közzétett írásról kapott értesítések elnyerték a tetszését. Ezen elektronikus levelek azt a célt szolgálják, hogy a weboldal rendszeres olvasói minden ott közzétett tartalomról azonnal értesülhessenek, s azokat a weboldalon figyelemmel kísérhessék. Természetesen az e-mail útján történő követés – ha az terhessé válna – bármikor lemondható. Üdvözlettel,
Webadmin